Antonie Krzemieňová

Pro přednášku nebo osobní konzultaci s paní Antonií Krzemieňovou kontaktujte:
 +420 601 376 844
[email protected]

Konzultace jsou poskytovány převážně v Karviné a v Praze (Česká republika) a v Bánské Bystrici (Slovensko).

 
Miroslava Čurilla
(manažerka pro Slovensko)

Pro přednášku nebo osobní konzultaci s paní Antonií Krzemieňovou na Slovensku kontaktujte její manažerku na těchto číslech:
 ze Slovenska: 0 949 020 237
 z České republiky: +421 949 020 237
[email protected]

Naši lektoři

ANTONIE KRZEMIEŇOVÁ

TONIČKA

Život je hra, která mne baví, protože člověk je přece hravý. A psychosomatika – ta je základem zdraví. Jak jsem se k tomu dostala? Tak to jsem vám napsala.

Že život peříčko není, vím snad od narození. Za bouřky noční můj život začíná. Tak to asi často nebývá… Tak to mi do vínku dali, možná se tomu smáli. Těžký život na Zemi, nebo se to zdá jen mi? Dětství za moc nestálo a štěstí se nesmálo na mou dětskou duši. Místo lásky – bití. To nebylo k žití. Život nebyl žádný med, často spíše jako jed ve velkých dávkách podáván. Jak jsem rostla, život šel, moc hezkého nenašel. Vítr odfouk štěstí chvíle, i to dítě roztomilé. Jedno mi však dětství dalo, kde se vzalo, tu se vzalo, dospěla jsem k názoru – nebudu stát v pozoru. Příběh života mého, většinou velmi těžkého, mnoho kapitol má. Jednou z nich je moje máma, nešťastná, ač vdaná, přesto tak sama. Lásku pro mne neměla ani mého anděla. Zato slova nenávisti, stejně jako závisti, z úst jí často pryštěla.
Otec tvrdou hlavu měl a s mámou si nerozuměl. Časté hádky i šarvátky. Proč spolu žili, proč spolu byli? Dnes už není tento svět místem, kde by kráčeli. Vrátili se někam, kam snad ani nechtěli? Tělo lidské odložili, do rakve je položili. Já jim dávno odpustila, utrpení vypustila. Vzpomínky jsou bez emocí a já dneska bez nemocí. Tato doba těžká byla a já se z ní poučila.
Na výběr mi tehdy dali, medicínou neobstáli, operační sál není žádný bál. Komplikace mít či naučit se žít? Druhá cesta těžší je, kdo ví, kam mne zavede… Dneska už vím, proč jsem tady. A rozdávám lidem rady, jak životem jít, co jíst a co pít. Jak myšlenky srovnat, s životem se porvat.

Život mnoho podob má, leckterá je tajemná. Víra omezuje lidi, ti pak špatně vidí na to, co se tady děje, provází ji beznaděje… Pak se můžeš rybkou stát a nechat se nachytat. Můžeš mouchou býti, co si pavouk chytí do svých sítí. Můžeš být loutkou na provázku či položit si otázku, kdo je tady pánem? Přece já a ámen. Dnes jsem holka tvrdá a na sebe hrdá. S rozjasněnou tváří, očima co září, touhou život žít a ne živořit.

Nejen o svém životě, též o lidské dobrotě napsala jsem knihy. Cyklus Síla myšlenky je čtivý a také roztomilý. Se selským rozumem, vtipem a humorem je vše psáno. Možná mi to bylo dáno. Učím lidi jinak žít, v život se lépe mít. Dnes už vím, proč zde dlím. A co bylo? Dávno není. Vzpomínky jen zůstanou, než je větry odvanou, než je obklopí mlha a ukáže se zase duha.

[email protected]

MIROSLAVA ČURILLA

NAŠE COUCHKA

Hľadala som odpovede o živote, zdraví a fungovaní tela. Našla som ich vďaka Funkčnej psychosomatike autorky Tonky Krzemieňovej. V školičke u Tonky som nastúpila na cestu poznávania zákonitostí života, choroby a zdravia. Postupne som začala meniť pohľad na život a zbavila som sa mnohých nefunkčných presvedčení a zdrojov manipulácií. Dnes sa cítim slobodnejšia a radostná. Svoje nadobudnuté vedomosti o Funkčnej Psychosomatike učím ako lektor v škole Antonie Krzemieňovej. Nie je to pre mňa iba práca, je to naplnenie, je to sýtenie sa niečím čo je funkčné a naozaj pre život dôležité. Funkčná psychosomatika má pre mňa a moju rodinu odpovede a vďaka nim viac dôverujem systému menom život a svojmu telu. Pracujem aj ako lektor face and body yogy a životný kouč.
 
 

MONIKA KNÍŽKOVÁ

ENERGETICKÁ

Bol to osud, či náhoda, čo ma doviedlo na Tonkinu prednášku?

V každom prípade ma zaujala na toľko, že som absolvovala štvorročné
štúdium Funkčnej psychosomatiky. Dostala som odpovede na otázky, na
ktoré mi nevedeli odpovedať ani lekári, ani alternatívna medicína.

Neprestávajúci záujem o Funkčnú psychosomatiku a ďalší rozvoj ma v roku
2018 doviedol k lektorstvu a tým k spolupráci s Tonkou. Môžem hrdo
povedať,  mám tú česť byť v jej tíme.

Život človeka sa podobá stromu. Ako hlboko budú korene v zemi, aký pevný
bude kmeň, koľko bude na ňom konárov a aká bude výška stromu, či jeho
zdravie je len a len na každom z nás. A to je tak krásne oslobodzujúce.

[email protected]

Upload Image...

KAMILA JONÁŠOVÁ

VŠECHNO VÍ A NEBO NAJDE

Než jsem potkala Antonii, myslela jsem si, že dům mého života má pevné základy. Stačila jí chvíle na to, aby se sesypal jako domeček z karet. Ale její slova dávala smysl a jako jediná ukázala, kde je zádrhel či spíše zádrhele. Odjížděla jsem od ní s hlavou plnou otázek. V autobuse jsem otevřela knížku, kterou jsem si chtěla číst. Skončila jsem na první straně, kde byla báseň, která začínala těmito verši:

Probudil jsem se
a nic není stejné.
Poprvé otevírám oči,
své oči,
o nichž jsem si dlouho myslel, že vidí,
ale shledávám, že vše, co jsem považoval za pravdivé,
byl jen falešný sen….

Funkční psychosomatika má jasná pravidla, ale zároveň je „živým organismem“, který se stále vyvíjí a naše tělo je dokonalý stroj. To jen my to pořád nechceme pochopit.

[email protected]

DANA ZECHMEISTEROVÁ

DANČA SLUNÍČKO

Já Toničku našla dost spletitou cestou osudu, náhod a hlavně štěstí. Od prvního semináře jsem měla jistotu, že tohle je to ONO – to jediné správné, co má ve všem tom zmatku ve světě smysl a je to v pořádku. A tím tohle myslím celou FUNKČNÍ PSYCHOSOMATIKU

Od doby, co jsem studentem mi celý život dává smysl, zamýšlím nad různými věcmi, jestli něco je nebo není potřeba, zastavím se, přemýšlím a obdivuji. S naprostou otevřeností můžu říct, že se takhle učím žít a ikdyž je to ještě dlouhá cesta, tak z ní už nikdy nechci sejít a opustit ji.

[email protected]

VĚRA ADAMOVÁ

Řekla bych o sobě, že celý život hledám odpověď na otázku, proč má konkrétní člověk konkrétní nemoc a jestli s tím jde něco dělat. Proto jsem nejdřív začala studijně bádat ve vodách zdravotnictví, to mě dovedlo k psychologii a ta mě postupně posunula k mnoha kurzům ezoteriky. I když jsem se vše snažila poznávat do hloubky, odpovědi přicházely jen částečně……
Proto jsem funkční psychosomatiku brala jako další z poznávacích výletů. Dlouho jsem nevěřila, že bych konečně mohla najít něco, co na mé otázky odpoví. Vše mi docvaklo zhruba v polovině druháku, kdy do sebe všechno zapadlo a já jsem pochopila celou nádheru toho, co se učím – vědecký základ, smysluplnost a v konečném důsledku jednoduchost.
Škola mě naprosto zbavila strachu z nemocí a hodně mi posunula pohled na svět.
Naučila mě zásadní životní větu: NO A CO 🙂

[email protected]