Přednášky jsou jako hrášky. Sypu ho tak mezi lidi, kdo chce, ten ho chytí.
Moje přednášky jsou o lidském bytí. Ze života a o životě. O naší robotě, o našich nepřátelích či přátelích, o rodině v každé hodině a o nás hlavně, o tom, co máme v hlavě.

Na svět vám jiný náhled dají, spousty otázek vyvolají. Lze v pohodě a zdraví žít? Lze se dobře mít?
Není třeba živořit, lepší je v pohodě žít…

Témata přednášek proměnlivá jsou, podle toho, co vás zrovna zajímá. Nově je od podzimu budu připravovat pro web, abyste si je mohli vychutnat přímo ze svého oblíbeného křesla.

Už teď si můžete pustit přednášky:

Genetika a emoce.

Přednáška: Mikroorganismy

Témata připravovaných přednášek:

STRES aneb lze prožít život bez stresu…
Lze žít život bez stresu? Kolik toho unesu? Může stres za nemoci? Jak si od něj pomoci? Co stres je a co už není? Co s člověkem, který pění?

TĚLO NAPOVÍ aneb základy funkční psychosomatiky
Sám sobě přítelem můžeme být, stačí jen chtít vyznat se v sobě, či stát se vlastním nepřítelem a důvěřovat nějaké osobě, že za nás všechno vyřeší… a pak že člověk nehřeší…

EMOCE A NEMOC aneb nemoci z emocí
Nemoc jak nezvaný host, kterých je všude dost, navštívit vás může. Možná vás přemůže a do postele skolí, nebo vás něco bolí. Kdy nemoc končí a kdy začíná? Proč mám tuto právě já?

VLIV MYŠLENÍ NA TĚLO aneb funkční psychosomatika pro každý den
Psyché – psychika a tedy emoce, platí na naše nemoce. Práce s naší mysli – copak tělo myslí? Tělo. to vás poslouchá – vaší mysli naslouchá. Co myslíte – to vám dává, tak se vaše každá zpráva v hmotu přemění.

PSYCHIKA aneb řídí hlava tělo?
Co se pod psychikou skrývá? Záleží, jak se na to člověk dívá. Jaký podíl má na našich životech a našem zdraví? O tom se dneska hodně praví. Co za nemocemi psychiky stojí a jak se hojí?

ŽENSKÉ NEMOCI aneb může žena prožít svůj život ve zdraví?
Prý z Adamova žebra stvořená – tak stálá, a tak proměnná. Víc, než člověk vydrží, i auto sama udrží, když nebezpečí hrozí – sílu ji snad dali bozi. Mají ženské nemoci původ v ženy, milenky či matky roli? Inu, život bolí…

ÚCTA A SEBEÚCTA – aneb jakou roli hraje úcta a respekt v životě člověka
Úcta a respekt ruku v ruce jdou Možná v řadě, možná za sebou. Co to ta úcta je? Proč tak důležitá je? Jaký vliv má na zdraví člověka?

NÁDOROVÁ ONEMOCNĚNÍ aneb jsme vydán napospas ‚splašeným‘ buňkám?
Nádoru se leckdo bojí, co skutečně za ním stojí? Jsme na pospas osudu vydání? To je jen zdání. Souvislost je zřejmá mezi rakovinou a emocemi, stejně jako dalšími nemocemi.

STRACH aneb jaký je jeho vliv na lidský život
Strach má velké oči, do hlavy ti skočí, rozbuší ti srdce a rozhýbá prudce – barvy ve tvé tváři. Pak radostí září… Musíme se bát? Lze se strachu vzdát? Strachem lze manipulovat.

HUBNEME MYŠLENKOU aneb jaký vliv má myšlenka na ‚rozměry‘ našeho těla
Někteří lidé štíhlí jsou, ať sní, co sní a jiní přiberou, když mají o jídle jen sny. Kdy „fungují“ prášky? Kdy dietní hrášky? Kolik potřebuji pohybu, ať své tělo rozhýbu? Že za ,mou váhou je má hlava? Že ta mi zabrat dává…

UMĚNÍ ŽÍT aneb umíme žít?
Jako holka malá jsem domova se bála, samý křik a hádky a jako z pohádky princeznou chtěla jsem být…dnes už jsem dospělá, už nejsem nesmělá. Už umím žít! Zdravá být! Zodpovídám za své zdraví, dokonce mě to baví.

ŽIVOT JE HRA aneb jakou formu života žijete
Možná že tě život bolí, možná se to hned zahojí, možná smutek v očích máš, když se na svět podíváš…život to je hra, drama, horor nebo veselohra. Na co máš? Čemu přednost dáš?

CESTA KE ZDRAVÍ aneb ke zdraví prý vede spousta cest
Prý ke zdraví vede spousta cest. Po které nechám se vést? Že cesta je jen jediná? V našich hlavách začíná? Vybrat si opravdu můžeš, kudy jít. Živořit nebo plně žít? Cesta je totiž jen jediná, v našich hlavách končí i začíná…

SLOVNÍ OBRANA aneb vliv komunikace na zdraví aneb jaká je síla slov
Jakou roli myšlenky a slova hrají? Na to se lidé často ptají. Slova zraňují i hladí – jsme tak mladí, i slovo může být zbraní, i slovo těžce zraní. A každá rána bolí, ať je slovem nebo holí…

MANIPULACE aneb jakou roli hraje tato hra v životech lidí
Jako loutku na provázku, kterou vodí na procházku jako moucha v pavoučí sítí se někdy lidé cítí. Svůj život můžeš ve svých rukách mít nebo o tuto výsadu přijít…polapit se snadno dáte, žádnou zradu nečekáte? Manipulace je hrou a nemusí být skrytá tmou.

PROKLETÍ – existuje prokletí? Lze myšlenkou ublížit?
Někdy možná prokletí, také k tobě doletí. To jen závist vědět dala, že tě také ochutnala. Pak se ti nic nedaří, máš ruměnce ve tváři, levé obě ruce a bolí tě srdce. Proklíná ten, kdo rád nemá, lidi kolem sebe a také sám sebe.

ZDRAVÉ DÍTĚ aneb proč jsou naše děti nemocné a jak z toho ven
Kdo má dítě zdraví, veselé a hravé, ten má vyhráno. Nemocné kdo dítě má, je to velká pohroma, ten má nahnáno. Smutek mu hladí líc a on chce stále víc, mít dítě zdravé a tak mu dá prášek, k obědu hrášek je to to pravé? Bude pak dítě zdravé?

DOKONALÝ RODIČ aneb co mohu dát dítěti do života…
Dokonalý rodič má dítě zdravé, veselé a hravé. Ví, že on je jeho příkladem, dítě jeho pokladem. Umí s dítětem si hrát, komunikovat. Ví, že dítě je jeho odrazem, jeho zrcadlovým obrazem.

Již proběhlé přednášky

Přednášky

Přednáška: Zvolen, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Trnava, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Trenčín, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Senec, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Lučenec, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Košice, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Brezno, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Bratislava, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Banská Bystrica, Slovensko

Přednášky

Přednáška: Dublin, Irsko

Přednášky

Přednáška: Praha, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Pardubice, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Ostrava, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Olomouc, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Nelahozeves, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Litoměřice, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Kyjov, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Chomutov, Česká republika

Přednášky

Přednáška: Cheb, Česká republika