Ranč Šugov

Za devatero horami
za devatero řekami
je překrásný země kout.
Nechte se jim obejmout….

Ranč Šugov leží v překrásném prostředí Slovenského Krasu. Jedná se o horský hotel, zasazený do lesů. Šum větví zde přerušuje pouze zpěv ptáků či hlasy zvířat, které na ranči pro dětské potěšení chovají.  Vaše ratolesti si zde mohou pohladit ovečku i malého berana, který sice nemá zlaté rohy, je však skutečný. Stejně tak kozička, pštrosi či zajíček, o pejscích a kočičkách nemluvě. Kromě zvířátek si děti mohou užít houpačky, stolní tenis nebo můžete všichni vyrazit na výlet po okolí na kolech.

Zdejší výborná kuchyně nabízí výběr z až osmdesáti druhů jídel.  I milovníci ryb si zde přijdou na své.  Stejně jako zastánci, pro mnohé neobvyklého, stravování.  I toto je důvod, proč se na ranči pořádají různé oslavy.  Od narozeninových až po větší podnikové.

Hlavu pak můžete složit v pokojích různého typu, od třílůžkových turistických, které jsou jednoduché, až po originální, taktéž třílůžkové pokoje, které lze doplnit přistýlkou. Všechny mají vlastní koupelnu a toaletu, skříň a malé posezení.  Pro ty, kteří mají rádi více prostoru, jsou připraveny apartmány se dvěma ložnicemi, denní místnosti s krbem, samozřejmě koupelnou a toaletou, v neposlední řadě s terasou.

Ani milovníci vody zde nepřijdou zkrátka.  Rybník nad rančem je plný ryb, které můžete obdivovat nebo chytat třeba z člunu. V letních měsících se dá v rybníce také samozřejmě koupat.

Děti, které zde již jednou byli na nějakém tom letním pobytu, se sem rády vracejí. Stejně tak dospělí. Nedivím se. Pohladit si zvířátko nemůžete obvykle ani v zoologické zahradě.  A posadit se na  hřbet koně? To se dětem také často nestává.  Jezdit na tomto ranči však může celá rodina. Ještě jste to nezkoušeli? Nevadí. Odborní instruktoři se vám budou rádi věnovat.

A tak ať dáte přednost koňskému hřbetu, kolu či pěší procházce, zažijete ten nesmírný příliv čistoty a krásy zdejší přírody.  Louky vás budou vítat svou vůni trávy i květin, lesy vám budou šumět nad hlavami a zvát vás ke svému prozkoumání, stejně tak skály, které vám připomenou pomíjivost lidského života, můžete objevit jeskyně a chodníčky, na kterých budete prakticky sami. Potůčky a jezera vám svou čistotou ukážou, jak krásná příroda ještě na některých místech je. A pokud se v noci zadíváte na noční oblohu, určitě si tento kout zamilujete. Tak čisté nebe, poseté milióny malých světýlek, jen tak neuvidíte.

Za devatero horami
za devatero řekami
je překrásný země kout.
Nechte se jim obejmout…
V lůně pohody
v srdci přírody
kam až lze dohlédnout…